Numer kontaktowy

792 844 258

Email

gabinet@hydrocolonoterapia.com.pl

Godziny otwarcia

8:00 -20:00, 7 dni w tygodniu

HYDROKOLONOTERAPIA

1. Jak długo trwa zabieg hydrokolonoterapii?

Optymalny czas trwania samego zabiegu wynosi od 40 do 60 minut, natomiast czas jaki należy sobie przeznaczyć na pierwszą wizytę w gabinecie to około 1h 30 min – ponieważ zawsze przeprowadzamy wywiad z pacjentem, dodatkowo wykonujemy akupresurę stóp oraz masaż brzucha.


2. Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny (w trakcie mogą pojawić się delikatne skurcze mięśni okrężnicy co może powodować lekki dyskomfort).


3. Czy zabieg wyjaławia jelito grube z flory bakteryjnej?

Absolutnie jest to niemożliwe! W okrężnicy znajduje się ogromna ilość bakterii, dzięki którym żyjemy. Niestety większość z nich z powodu nieprawidłowego żywienia, często nadmiaru zażywania dużej ilości leków szczególnie antybiotyków itp. to głównie bakterie beztlenowe, zwane inaczej gnilnym (właśnie dzięki nim powstają toksyny). I właśnie celem hydrokolonoterapii jest wypłukanie jej i doprowadzenie do przewagi pożytecznych bakterii np. Lactobacillus bifidus nad bakteriami gnilnymi np. Streptococcus faecalis. Dla osiągnięcia zamierzonej, zdrowej przewagi po każdym zabiegu zaleca się przez kilka kolejnych dni, stosowanie całkowicie naturalnych, gotowych preparatów zapewniających właściwą równowagę mikroflory. Są to probiotyczne szczepy bakterii kwasu mlekowego np. Nutriplant, Biopron 9 czy Dicoflor 60, które raz wprowadzone do przewodu pokarmowego rozmnażają się same.


4. Jak się czujemy po zabiegu?

Po zakończonym zabiegu większość pacjentów mówi o wrażeniu odtrucia, lekkości, świeżości, czystości, przypływie pozytywnej energii i chęci do życia. Poprawia się u nich funkcjonowanie umysłu i wyostrzają się zmysły. I co bardzo ważne, po hydrokolonoterapii możemy normalnie funkcjonować i wykonywać wszystkie codzienne czynności (np. chodzenie do pracy).


5. Czy jeden zabieg wystarczy?

Wszystko zależy od tego co chcemy osiągnąć i w jakim stanie jest nasze jelito grube. Jeśli będzie to profilaktyka, osobie która po raz pierwszy chce skorzystać z zabiegu polecam wykonać przynajmniej od dwóch do trzech wizyty w gabinecie w odstępie jednego tygodnia. Jeśli mamy problemy to na pewno zabiegów powinno być więcej. Ogólnie rzecz biorąc dla własnego zabezpieczenia należy raz w roku skorzystać z hydrokolonoterapii. Pamiętajmy, lepiej zapobiegać, niż leczyć!


6. Kto wykonuje zabieg?

Zabieg ten jest wykonywany jest przez lekarzy lub fizjoterapeutów w klinikach medycznych, gabinetach zarówno kosmetycznych, jak i odnowy biologicznej.


7. Na czym polega zabieg hydrokolonoterapii?

Zabieg polega na delikatnym wprowadzeniu do jelita grubego krystalicznie czystej wody, a następnie jej wypuszczeniu celem usunięcia z organizmu nagromadzonych w postaci toksycznych złogów, kamieni kałowych, pleśni, grzybów, pasożytów, gazów, bakterii itp. resztek pokarmowych. Ilość wprowadzanej wody zależy od tolerancji pacjenta. Najczęściej jednorazowo nie przekracza 1-2 szklanek. Dlatego ciśnienie jakie jest wytwarzane przez profesjonalną aparaturę w trakcie płukania okrężnicy jest niskie (mniejsze, niż przy wypróżnieniu) i nie wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem. Jelito grube jest bardzo elastyczne i podatne na rozciągnięcia. Nie tylko ciśnienie, ale również woda dostosowana jest do temperatury ciała człowieka, dlatego podczas tego zabiegu nie odczujemy żadnego dyskomfortu. Specjalistyczne urządzenie wyposażone jest w dwa filtry (węglowy i mechaniczny) likwidujące w wodzie szkodliwe związki chemiczne oraz lampę UV, która unieszkodliwia około 99,9% bakterii i wirusów.


TEST NA NIETOLERANCJE POKARMOWĄ

1. Jak długo trzeba czekać na wynik testu?

Wynik testu wraz z opisem jest gotowy najczęściej na następny dzień od momentu pobrania krwi.


2. Na czym polega test?

Test polega na wykryciu przeciwciał z klasy IgG skierowanych przeciwko różnym składnikom pokarmowym w ludzkiej surowicy lub osoczu, bazującą na metodzie ELISA. Do badania pobieramy niewielką próbkę krwi z opuszka palca.


3. Ile produktów żywnościowych bada test?

Badanych jest 58 podstawowych produktów żywnościowych które używane są przez nas na co dzień m.in. : pełne jajko, pszenica, mleko krowie, wieprzowina, kukurydza, drożdże, pomidory czy truskawki itp.


4. Jaka jest cena testu?

Test wraz z opisem kosztuje 550 PLN.