Numer kontaktowy

792 844 258

Email

gabinet@hydrocolonoterapia.com.pl

Godziny otwarcia

8:00 -20:00, 7 dni w tygodniu

Urządzenie do hydrokolonoterapii – MODEL 004RA

Produkowany model posiada cztery certyfikaty CE w klasie II B. Są one zgodne w wymogami europejskiej dyrektywy dla urządzeń medycznych 93/42EEC. Do tej grupy zaliczamy również wyroby medyczne do implantacji oraz chirurgiczne


W gabinecie COLONNET hydrokolonoterapia wykonywana jest nowoczesnym urządzeniem firmy Clean Colon Italy, posiadającym cztery certyfikaty bezpieczeństwa. Dzięki temu, zabieg jest bardziej efektywny i zupełnie bezbolesny. W związku z tym, w trakcie całej terapii pacjent leży wygodnie na plecach. Poprzez wziernik jednorazowego użytku następuje oczyszczanie jelita grubego. Doświadczony terapeuta wykonuje w tym czasie specjalistyczny masaż rozluźniający powłoki brzuszne oraz refleksoterapię stóp.

Zamknięty układ aparatu pozwala na estetyczny i bezwonny przebieg hydrokolonoterapii. Zmiana temperatury aplikowanej wody (28-38oC) znakomicie pobudza perystaltykę jelit. Zabieg trwający około 40 minut pozwala na  przytrzymanie wody co cudownie namacza stare, zalegające latami i zapieczone masy kałowe . W związku z tym, zabieg nie jest tylko zwykłym oczyszczaniem ale doskonałym dowodnieniem organizmu.

Hydrokolonoterapia w naszym gabinecie COLONNET poparta wieloletnim doświadczeniem ( prawie 20 lat! ) to zabieg całkowicie bezpieczny, higieniczny i bezbolesny. Maksymalne ciśnienie wody podczas zabiegu jest kilka  razy mniejsze niż podczas normalnego wypróżnienia w toalecie. Najczęściej zabieg hydrokolonoterapii wykonuje się, aby likwidować zaparcia i po latach nieprawidłowego odżywiania wymienić gnilą florę bakteryjną która zatruwa nasz organizm.


Cechy wyróżniające model 004RA:

 • podczas zabiegu urządzenie nie jest podłączone do sieci elektrycznej, zasilane jest z baterii 12V – daje to maksymalne bezpieczeństwo.
 • jest jedynym urządzeniem na rynku z opatentowanym systemem zapobiegania wysuwaniu się spekuli z pacjenta (Pat.Nr 01318041) – specjalny pas bezpieczeństwa przytrzymuje jednorazową rurkę na miejscu.
 • posiada funkcjonalnego pilota z przyciskiem wlewu/wypróżnienia. Umożliwia to terapeucie wykonanie niezbędnego masażu podczas zabiegu hydrokolonotereapii.
 • urządzenie wyposażone jest w system pozwalający natychmiastowo podgrzać wodę do pożądanej temperatury przed zaaplikowaniem jej pacjentowi. System ten otrzymał certyfikat Instytutu Masini dla urządzeń medycznych klasy II B.
 • jest urządzeniem, które w trakcie zabiegu automatycznie oczyszcza spekule po każdym wypróżnieniu pacjenta.
 • urządzenie wyposażone jest w akustyczny alarm temperatury i ciśnienia wody, który informuje terapeutę o możliwości dyskomfortu pacjenta podczas zabiegu.
 • posiada pięć zabezpieczających systemów hydraulicznych.
 • zastał wyposażony w tylko jeden specjalistyczny filtr (nowej generacji) – wystarcza na około 180- 200 zabiegów.
 • posiada bardzo prosty system dezynfekcji urządzenia.
 • wyposażony jest w diodę zamontowaną w systemie odpływowym aparatu, dzięki której można dokładnie obserwować usuwane masy kałowe. Jest to niezbędne przy udzielaniu wskazówek prozdrowotnych.
 • obudowa urządzenia wykonana jest z wysokiej klasy stopu metali. Pokryta jest specjalna strukturą zwiększającą jej wytrzymałość, w kolorze jasno-beżowym. Bezproblemowa instalacja aparatury.
 • posiada prostą w użyciu instrukcję obsługi.
 • gwarancja producenta na urządzenie 004RA wynosi 24 miesiące.
 • wymiary urządzenia: wysokość 850mm (z ramieniem terapeutycznym 1400mm – 1800mm), długość 670mm, szerokość podstawy 560mm, waga 38kg.

 1. Czas wykonywania zabiegu – około 30 minut.
 2. Do zabiegu hydrokolonoterapii używane są jednorazowe spekule.
 3. Filtr pakowany jest sterylnie.
 4. W cenie urządzenia do hydrokolonoterapii zawarte jest szkolenie – obsługa techniczna oraz hydrokolonoterapia w teorii i praktyce.